Zabráňme spoločne tretej svetovej vojne - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Zabráňme spoločne tretej svetovej vojne

NOVINKY

Zabráňme spoločne tretej svetovej vojne


6. augusta si pripomíname ďalšie smutné výročie krvavých a nepotrestaných vojnových zločinov v réžií USA.

"Little Boy" bol krycí názov pre prvú atómovú bombu, použitú voči živím ľuďom, o sile 15 kT TNT, ktorú zhodilo USA 6. augusta 1945 o 8 h 13 min 30 sek na japonské mesto Hirošima. V čase 8 h 15 min 30 sek došlo k výbuchu bomby vo výške cca 500m nad zemou. Bomba bola zhodená z lietadla B-29 Superfortress s prezývkou "Enola Gay".

V okamihu bombardovania žilo v Hirošime spolu okolo 400 000 tisíc obyvateľov. Následkom jedinej bomby zahynulo zhruba 240 000 ľudí (vrátane úmrtí následkom ožiarenia), predovšetkým civilistov. Odhaduje sa, že ďalších 163 000 ľudí bolo zranených. Intenzívny žiar a tlaková vlna zapálila v okamihu všetko, čoho sa dotkla. Samotný výbuch zničil oblasť o polomere 2 km. Hríbovytý oblak bolo vidno stúpať až do výšky 12 km aj o hodinu a pol neskôr o 600 km ďalej. Teplota v epicentre dosahovala až 3000 °C. Následky z ožiarenia trvajú dodnes.

O 3 dni neskôr 9. augusta v predobedných hodinách bola zhodená ďalšia atómová bomba s názvom "Fat Man" o sile 21 kT TNT na mesto Nagasaki. Túto bombu zhodil tiež bombardér B-29 Superfortress, s prezývkou "Bockscar".

V Nagasaki zomrelo okamžite pri výbuchu cca 35 000 ľudí, ďalších zhruba 25 000 ich zahynulo po následkoch výbuchu, pričom dôsledky z ožiarenia trvajú takisto dodnes.

Vojnový zločinci a ich obhajcovia budú samozrejme donekonečna omieľať propagandu, že použitie atómových bômb bolo nevyhnutné pre rýchle ukončenie vojny v Pacifiku, a tým boli ušetrené mnohé Americké životy, ale to je zrejmá lož hraničiaca s demagógiou, ktorá neobstála už ani v deň zhodenia prvej z dvoch atómových bômb na Japonsko - "Little Boy".

Čo hovoria fakty vyplývajúce zo sledu udalostí podľa dátumov a archívov?

USA disponovalo informáciou zo zachyteného kabelogramu z Tokia pre Japonského veľvyslanca v Moskve už z 18. júla 1945, že jedinou prekážkou mieru je požiadavka bezpodmienečnej kapitulácie. Pre Japoncov bolo nemysliteľné, že by ich cisárstvo ako také nebolo zachované a samotný cisár Hirohito (pre Japoncov to bol podľa ich šintoistickej viery žijúci Boh) by bol súdený, ako vojnový zločinec. Prezident Herry S. Truman túto správu vtedy výstižne pomenoval, ako "Telegram od Japonského cisára, žiadajúceho o mier"!!! Aj keď bolo už každému jasné, že Japonsko je v koncoch a je pripravené kapitulovať, dňa 25. júla podpísal Truman rozkaz o použití atómových bômb na Japonsko.

Šesť zo siedmych Amerických päť hviezdičkových generálov a admirálov prehlásilo atómovú bombu za hodnú morálneho odsúdenia!!! Aj neskorší prezident Dwight D. Eisenhower vtedy povedal: "Počúval som a mlčal. Napokon, moja vojna skončila v Európe a ja som o tom nerozhodoval. Ale bol som proti z dvoch dôvodov. 1.) Japonci boli pripravený kapitulovať a nebolo potrebné na nich tú príšernú vec zhodiť. 2.) Nepáčilo sa mi, že budeme prvý, kto takúto zbraň použije.", keď sa dozvedel o rozkaze zhodiť bomby na Japonsko. Situácia sa vyostrila až do takej miery, že veliteľ projektu, generál Robert Walker Grow vydal rozkaz, aby všetci americký poľný velitelia predkladali na schválenie akékoľvek prehlásenie ohľadom atómového útoku. Iróniou bolo, keď generál Curtis LeMay krátko po vojne tiež vyhlásil: "Japonsko by bolo kapitulovalo do dvoch týždňov aj bez atómovej bomby a Sovietskeho vstupu do vojny. Atómová bomba nemala s koncom vojny nič spoločného."

Na konferencií v Postupime USA úskočne nesúhlasilo s pripojením Stalinovho podpisu k deklarácií, lebo by z toho pre Japonsko jednoznačne vyplývalo, že ZSSR čoskoro vstúpi do vojny proti nim. Američanom tento podlý úskok vyšiel a chýbajúci podpis presvedčil Japoncov o tom, aby aj naďalej pokračovali v márnej snahe udržať ZSSR mimo vojnu, lebo im bolo jasné, že prípadná invázia obrovskej Červenej armády by ich zrazila plne na kolená. Aj preto Japonci po zhodení atómovej bomby na Hirošimu vôbec neuvažovali o kapitulácií.

Stalin následne dodržal svoje slovo dané ešte na Yalte Franklinovy Delanovy Rooseveltovy, a po presune 1.500.000 vojakov na východnú hranicu, vpadol 9. augusta súčasne na troch frontoch do Japoncami okupovaného Mandžuska. Boje boli krvavé a odhady hovoria o 700.000 zabitých, ranených a zajatých Japoncoch, čoho výsledkom bolo fakticky rozprášenie celej Kuantungskej armády. Stalin súčasne zaútočil aj na Kóreu, Kurilské ostrovy a na ostrov Sachalin, čím dostal svoju armádu takpovediac až k samotným bránam na hlavný Japonský ostrov Hokaido. Toho istého predpoludnia, skôr ako Japonci stihli vôbec zareagovať na inváziu Červenej armády, dopadla druhá americká atómová bomba "Fat Man" na Nagasaki. Avšak ani správy z Nagasaki neviedli Japoncov k bezpodmienečnej kapitulácií. Napokon Japonské mestá boli od konca roka 1944 decimované, slovami generála Curtisa LeMaya "teroristickým bombardovaním" a to hlavne napalmovými, fosforovými, magnéziovými a inými zápalnými bombami. Japonci nevideli reálny rozdiel v pustošení po 200 lietadlách s tisíckou bômb, alebo jedného lietadla s jedinou bombou. Efekt bol pre nich rovnaký. Ani Hirošima ani Nagasaki neboli predsa jediné, bombami úplne spustošené Japonské mestá. Naproti tomu predstava invázie Červenej armády na Japonské ostrovy ich nevýslovne desila. Predseda vlády Kantaro Suzuki sa vyjadril k tejto desivej predstave slovami: "Japonsko musí ihneď kapitulovať, inak ZSSR obsadí nie len Mandžusko, Kóreu, Karafuto, ale aj Hokaido a Japonsko by tým prakticky prestalo existovať. Akonáhle sa dohodneme s USA, musíme vojnu ukončiť!".

Prísne tajná spravodajská správa operačného oddelenia ministerstva vojny z januára 1946 všetko uzatvára slovami: "V Japonskej vláde takmer vôbec neboli zmienené americké atómové zbrane. Zhodenie bomby bolo iba zámienkou, ktorá bola prehlásená za hlavnú príčinu skončenia vojny. Ale je takmer isté, že Japonci by kapitulovali v tej chvíli, keď by do vojny stúpilo ZSSR.".

Nieže by ZSSR zničilo len Japonské impérium, ale vôbec by neváhali a zničili by aj cisára samotného. Ak boli Sovieti schopný chladnokrvne zastreliť svojho vlastného cára s rodinou, aký osud by asi čakal na ich Japonského cisára?!?

5 dní potom ako dopadla druhá atómová bomba na Japonsko, ale hlavne uprostred zúfalých bojov so Sovietmi, dňa 14. augusta uplatnil cisár Hirohito svoju moc a prostredníctvom rádia prehovoril k svojmu ľudu, ktorému nariadil okamžitú kapituláciu. Pre väčšinu Japoncov to bolo po prvý krát, keď počuli hlas svojho Boha. Japonské cisárstvo podpísalo kapituláciu oficiálne 2. septembra 1945 a druhá svetová vojna konečne skončila.

Vďaka zlej informovanosti a vojenskej cenzúre v tej dobe, sa cca 85% verejnosti domnievalo, že vojnu ukončili zbrane hromadného ničenia, pričom opak bol pravdou a v skutočnosti to boli dva ďalšie ukrutné vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti spáchané vládou USA, za ktoré nebol dodnes nik súdený a ani potrestaný!!!

P.S: Iróniou celej veci ostalo, že Japonsko napokon rozhodnutím USA ostalo cisárstvom, Hirohito ostal na tróne a nikdy nebol postavený pred súdom za vojnové zločiny...

https://www.youtube.com/watch?v=OXUHSJlmjLY&t=17s

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню