Z pravicovej tlače sa dennodenne dozvedáme o tom, aká je skvelá Amerika a aké zlé je Rusko. - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Z pravicovej tlače sa dennodenne dozvedáme o tom, aká je skvelá Amerika a aké zlé je Rusko.

NOVINKY

Z pravicovej tlače sa dennodenne dozvedáme o tom, aká je skvelá Amerika a aké zlé je Rusko.

Tak si teda porovnajme, čo v posledných mesiacoch robí tá skvelá Amerika a čo robí to zlé Rusko. Päť príkladov:
1. KÓREA: Rusko chce spoločne s Čínou a EÚ zmierňovanie konfliktu na kórejskom polostrove a odmieta vojenské riešenia. USA sa najskôr Severnej Kórei vyhráža "ohňom a besnením", aké svet nezažil a detinsky sa vystatovala "väčším jadrovým gombíkom", potom sú odrazu s Kimom veľkí kamaráti a pripravujú summit a potom odrazu zasa zmena - aktuálne USA zase vybľakujú, aké majú strašlivé jadrové zbrane a ako rušia summit. Ktovie, čo príde zajtra, možno zasa prejavy lásky. USA celému svetu vysielajú signál, že sa im nedá veriť, že ich sľuby neplatia a že jediné, čo vedia ponúknuť, sú vyhrážanie, klamstvá a ťahanie za nos. Čiže: "zlé" Rusko je zodpovedný partner, ktorý odmieta vojenské riešenia, "skvelé" USA sa správa nevypočítateľne, vyhráža jadrovými zbraňami a eskaluje konflikty. Tak kto je tu ten darebák?

2. IRÁN: Rusko spoločne s EÚ a Čínou potvrdilo platnosť iránskej jadrovej dohody a chce mierové a priateľské vzťahy s Iránom. USA naopak vyslalo do sveta signál, že jej slovo neplatí, dohody porušuje, jednostranne ich vypovedá a voči Iránu sa správa agresívne a militantne. USA dokonca hrozí sankciami európskym firmám za obchodovanie s Iránom. Čiže: "zlé" Rusko chce mier s Iránom a voči partnerom sa správa seriózne; "skvelé" USA chcú eskaláciu konfliktu s Iránom a vyhráža sa aj európskym firmám. Sorry, ale človek nemusí byť profesor medzinárodnej politiky, aby videl, kto je tu ten darebák.

3. PALESTÍNA / IZRAEL: Rusko spoločne s EÚ a Čínou odmieta premiestnenie americkej ambasády do Jeruzalema a odsudzuje masaker 59 neozbrojených Palestínčanov, ktorých surovo postrieľala izraelská armáda. USA naopak prilieva olej do ohňa, kryje izraelské zločiny proti ľudskosti, porušuje medzinárodné dohody a arogantne ponižuje Palestínčanov. Čiže: "zlé" Rusko sa snaží o hľadanie zmieru medzi Palestínou a Izraelom, "skvelé" USA jednostranne kryjú Izrael a zabávajú sa nad vraždením nevinných Palestínčanov. Tak kto je tu ten darebák?

4. SÝRIA: Rusko spoločne s Iránom čistí Sýriu od Islamského štátu a chcú do krajiny vrátiť stabilitu. Pomáhajú legitímnej sýrskej vláde pri plnom rešpekte k medzinárodnému právu, pretože Sýria ich požiadala o pomoc proti teroristom. Naopak, USA pravidelne porušuje medzinárodné právo, viackrát zaútočilo na suverénnu Sýriu a spojenec USA, Saudská Arábia, údajne financuje islamských teroristov. Čiže: "zlé" Rusko dodržuje medzinárodné právo a pomáha bojovať proti teroristom, "skvelé" USA porušuje právo a prispieva k bordelu v Sýrii.

5. LATINSKÁ AMERIKA: Rusko sa spoločne s Čínou snažia o korektný vzťah a priateľské väzby so všetkými štátmi strednej a južnej Ameriky, vrátane ľavicových režimov na Kube, vo Venezuele, Nikarague či Bolívii. Naopak, Američania desiatky rokov uplatňujú voči Kube brutálnu ekonomickú blokádu, podporujú kubánskych mafiánov na Floride a vyhrážajú sa suverénnej Kube zničením režimu. V Nikarague aktuálne participujú na farebnej revolúcii, hoci nikaragujská ľavicová vláda za posledné roky bezprecedentne pozdvihla sociálnu úroveň, vzdelanie, zdravotníctvo aj ekonomiku. USA financujú rozvrat vo Venezuele a vyvíjajú nátlak aj na Bolíviu. Ponižujú Mexiko a vyhrážajú sa Mexičanom. Ale tam, kde sú proamerické vlády, tam nevadí ani korupcia, ani chudoba, ani kriminalita - v Brazílii, v Peru, v Kolumbii, v Hondurase atď. môže dochádzať k bezpráviu, korupcii a vraždám, to USA nevadí. Odporný dvojaký meter, nehorázne zasahovanie do suverenity. Čiže: "zlé" Rusko rešpektuje suverenitu a rozvíja priateľské vzťahy s Latinskou Amerikou, "skvelé" USA po desaťročia zotročuje Latinskú Ameriku, financuje eskadry smrti a surovo útočí na ľavicové vlády. Nech sa na to pozriem zľava či sprava, hovorí sa tomu jednoducho - darebáctvo.

Dalo by sa pokračovať. Dlho, veľmi dlho.
Nie je to Rusko, ktoré začalo s ekonomickou vojnou proti Európskej únii. Ale je to USA, ktoré hrozí Európe clami a obchodnou vojnou.
Nie je to Rusko, ktoré by sa vyhrážalo Číne obchodnou vojnou. Je to USA, ktoré vysiela voči Číne nepriateľské signály a vyhrážajú sa zvýšením ciel.
Nie je to Rusko, ktoré by pomáhalo Saudskej Arábii plieniť Jemen. Je to USA, ktorá vyzbrojuje Saudskú Arábiu a kryje ju v jej zločinoch proti ľudskosti.

Ešte raz a naposledy, priatelia: pravicové médiá vás od rána do večera klamú. Žiadne "zlé" Rusko, žiadna "skvelá" Amerika. Vie to každý, kto sleduje medzinárodnú politiku. Nech sa pozriete na akýkoľvek konflikt dnes vo svete - tak Rusi hasia, kým Američania prikurujú. Aktuálny pubertálny Trumpov list do Severnej Kórei je len jedným z absurdných príkladom toho, ako USA rozvracajú celý svet. Prepáčte, ale ja im pri tom tlieskať nebudem. Keď sa raz niekto správa ako darebácky štát, tak nebudem tvrdiť opak.
To nie je o fandení Rusku. Ani o predsudkoch voči USA. To je o úcte k pravde.

https://www.facebook.com/stranasns/videos/1925589334139811/

 
Назад к содержимому | Назад к главному меню