SÚVISÍ VRAŽDA KUCIAKA SO SAMITOM NATO - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

SÚVISÍ VRAŽDA KUCIAKA SO SAMITOM NATO

NOVINKY

SÚVISÍ VRAŽDA KUCIAKA SO SAMITOM NATO?
Katalin Tara

Včera sa v Bruseli konal samit NATO a Juncker sa zase spil pod obraz Boží. Tentoraz tak, že nevládal stáť na nohách.
Junckera následne takmer v nevládnom stave vystavili kamerám novinárov z celého sveta, čo okamžite odvrátilo pozornosť od toho, čo sa na samite v skutočnosti odohralo. A celý európsky maimstream o tom píše, akoby jeden opijáš politika, bola udalosť roka. Prekvapilo ma to, pretože na samite v Bruseli sa odohrali veci, ktoré by rozhodne jeden alkoholik zatieniť nemal. Ale o tých sa z hlavno-prúdových médii (ani slovenských), nedozviete ani čiarku, pretože o nich nikto, ako o veľmi závažnej téme nepíše.

Prezident Kiska je odborníkmi na politiku, považovaný za zbrojárskeho lobistu a vie to celá verejnosť.
Kiska na samite víťazne vyhlásil, že dosiahol na Slovensku „pokrok“ a zhodu vo vláde, že časom (do roku 2024) budeme do zbrojenia dávať 2% HDP, čo je približne dvojnásobok financii, ktoré sme dávali doteraz. V realite to znamená, že služby aliancie NATO, pre Európu zdraželi o dvojnásobok a slovenská vláda po hlasovaní v parlamente s tým z nejakých dôvodov súhlasí.
Takáto informácia stojí za povšimnutie, lebo ak zvážim, že aj najväčší odporcovia NATO, ako je napr. poslanec za Smer Ľuboš Blaha, iba mimochodom Kiskov veľký odporca a kritik, dokázal predčasom zahlasovať za Kiskove hlavné poslanie - americkú zbrojársku lobby, dáva mi to zmyselnú odpoveď na komplikovanú otázku, prečo Kiska nekandiduje znovu za prezidenta. Nebýva totiž častým javom, že neokon v prezidentskom kresle, so šancou stať sa prezidentom znova, by sa dobrovoľne, takejto šance vzdal. Niečo za tým rozhodne je a nebolo by v politike neobvyklé, keby to bol politický obchod, v tomto prípade prezidenta s vládou, kedže o tom, koľko dáme na zbrojenie, rozhoduje u nás vláda so svojou prevahou v parlamente a tá, by sa Andreja Kisku bezpochyby rada zbavila, čo je tiež, verejne známe. Tiež fakt, že vláda odsúhlasila nákup (prevažne) americkej výzbroje za 1,6 miliardy eur, iba deň predtým, ako sa sumit NATO v Bruseli začal, tiež nie je náhoda. Ono totiž, už diania v spoločnosti, ktoré sa zdajú byť náhodné, obvykle náhodou nebývajú. A v politike už vôbec nie.
Možno to objektívna realita je a možno sa iba mýlim, pretože dokázať to samozrejme neviem. Ale veľa vecí by to vysvetľovalo, pretože navýšenie rozpočtu, za ktoré hlasoval aj najväčší odporca NATO a „pronárodný“ poslanec Blaha, ako ho často, ale nesprávne ľudia nazývajú, sa udialo ešte v máji 2017. Pronárodný poslanec by totiž zdraženie služieb NATO o 100%, nikdy bez širšej diskusie verejnosti neschválil.

Pokiaľ sa, ale v svojej teórii nemýlim, tak všetky udalosti s pokusom o štátny prevrat na Slovensku by mohli byť hlavne o tom, že Kiska, aby za každú cenu splnil svoju proamerickú zbrojársku misiu, dal výmenou za navýšenie rozpočtu na zbrojenie smeráckej vláde sľub – že viac kandidovať nebude, ktorý ale neskôr, zase, až tak ochotný dodržať nebol. S ohlásením na verejnosti, že kandidovať viac nebude, totiž otáľal viac ako rok, po hlasovaní o schválení navýšenia rozpočtu na zbrojenie. A vláda sa s nákupom stíhačiek tiež extra neponáhľaľa, čo by medzi stranami takejto dohody (prezident a vláda), celkom logicky mohlo vyvolať napätie.
Myslím si to aj preto, lebo napádanie Kisku smerákmi za všetko možné, napr. od záujmu vyšetrovať jeho ekonomické kauzy, až po ovracané lietadlo, sa začalo až neskôr, po hlasovaní o navýšení rozpočtu na zbrojenie. A vášnivý boj Kisku so smerákmi by to vysvetľovaľ tiež, pretože v politických dohodách, kde ide o veľa prachov a kde vplyvné strany sa chcú dobehnúť navzájom, potom nastáva krutý, politický boj. Stalo sa to predsa v politike už nespočetne mnoho krát. A presne krutým bojom sa dá nazvať, následné, handrkovanie sa Kisku so smerákmi, ktoré skončilo, až pokusom o štátnym prevrat, kde Smer takmer padol. Má to minimálne vážnu logiku, pretože nech by to bol ktokoľvek, kto Kisku v aktivitách štátneho prevratu „zastrešil,“ musela to byť nesmierne vplyvná skupina, pretože trúfnuť si na štátny prevrat, si nedovolí ani prezident, pokiaľ nemá za chrbtom niekoho nesmierne vplyvného, obvykle zo zahraničia. Napríklad zo Spojených štátov, kde peniaze na zbrojenie zo Slovenska končia. Nakoniec, nestalo by sa to v histórii prvý krát. Udialo sa to predsa v minulosti po svete už mnohokrát. Hlavne v guberniách a diktatúrskych režimoch.
Nech to, ale bol ktokoľvek, USA, by z tejto slovenskej vojny vyšli, ako víťaz, pretože USA sú v tomto obchode koncovým príjemcom peňazí. Nakupuje sa totiž hlavne americká výzbroj.

Amerického prezidenta, lokálne žabomyšie vojny nejakého Kisku a Fica, rozhodne nezaujímajú. Americký zbrojársky lobizmus totiž funguje tak, že lobisti musia svoje úlohy splniť a to aj vtedy, keď by mal zomrieť novinár – ako spúšťač prevratu, aby vláda, ktorá po odsúhlasení zvýšenia výdavkov na zbrojenie, nákup bojovej techniky, kvôli nezhodám s prezidentom (hlavným zbrojárskym lobistom) blokovala, svoje správanie prehodnotila a nákup uskutočnila.

Ujasnime si jednu zásadnú vec. Peniaze -2 % z HDP, ktoré postupne, až do roku 2024, mali jednotlivé európske krajiny, cez zvýšené výdavky na zbrojenie platiť, už dnes predstavujú približne 137 milíárd eur ročne. Nie sú to teda „žiadne drobné,“ ale obrovské prostriedky. A majoritné percento z toho končí v spojených štátoch. Ale to nie je ani zďaleka všetko, pretože Trump na samite v Bruseli prišiel s novou „ponukou obrany.“ Vyhlásil, že zvýšenie výdavkov na zbrojenie chce okamžite a do budúcnosti požaduje, zvýšenie ročného rozpočtu na zbrojenie, na 4% HDP. A to priatelia, už nie je žiadna sranda, pretože to je taká ročná suma, za ktorú by si jednotlivé krajiny EÚ, postavili vlastné armády, bez akýchkoľvek problémov. Iba na Slovensku by sa jednalo približne o sumu 3,5 miliardy eur ročne a za celú úniu, hovoríme o sume, približne 234 miliárd ročne.
Toto priatelia, teda rozhodne „zlá obchodná ponuka od Trumpa“ nieje, ako o tom píše európsky mainstream. To je čisté, vojenské výpalnícto, ktoré, keď nebudeme rešpektovať, tak sa môže stať, že v európskych krajinách, budú zomierať ďalší novinári a diať sa ďalšie pokusy o prevraty. A poďakovať sa za to budeme môcť hlavne zbrojárskym lobistom, obvykle z radov politikov.

Američania sa teda snažia dobehnúť v EÚ všetkých, vrátane svojich zbrojárskych lobistov, čo Kiska nepriamo v svojom interviu pre novinárov aj potvrdil, keď povedal, že takéto zvyšovanie na zbrojenie, by malo široký spoločenský dopad a vlády, ktoré by ho zaviedli, by pravdepodobne, na čele štátov skončili a krajiny by začali riadiť extrémni radikáli. Je smutné, že to pochopil, až teraz, keď v úrade prakticky končí. A keď si spomeniem, že Kiska, už má vybratého, svojho proamerického následovníka – Mistríka, tak mi z toho nabieha husia koža.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1926927_vieme-co-ideme-kupit-v-miliardovom-biznise-so-stihackami-sa-objavili-nove-nezrovnalosti?utm_source=markiza.sk&utm_medium=article&utm_content&utm_campaign=share

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню