RUSKO JE PŘIPRAVENO K OPERACI: „DONUCENÍ KYJEVA K MÍRU“. V ARMÁDĚ RF VYJMENOVALI VARIANTY SCÉNÁŘE. - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

RUSKO JE PŘIPRAVENO K OPERACI: „DONUCENÍ KYJEVA K MÍRU“. V ARMÁDĚ RF VYJMENOVALI VARIANTY SCÉNÁŘE.

NOVINKY

RUSKO JE PŘIPRAVENO K OPERACI: „DONUCENÍ KYJEVA K MÍRU“. V ARMÁDĚ RF VYJMENOVALI VARIANTY SCÉNÁŘE.
09.06.18.
Vysoce postavené osoby Ruska nejednou daly na srozuměnou kyjevské juntě, že obnovení bojových akcí v plném měřítku, které hrozí genocidou civilního obyvatelstva Donbasu, je „červenou čarou“, jejíž překročení přinutí Moskvu přijmout opatření, která zastaví agresi a ochrání životy lidí.

Jaká opatření konkrétně? To byla jedna z hlavních zápletek posledních let. Experti, kteří posuzovali tuto otázku, se shodli na myšlence, že nejpravděpodobněji to bude oficiální uznání suverenity LDNR, předání výzbroje, nutné k jejich sebeobraně a pomoc dobrovolníků.

Jako druhá varianta se ukázalo možné provedení operace zaměřené na donucení k míru podle scénáře Jižní Osetie nebo její odlehčená varianta s použitím pouze VKS (Vzdušných a kosmických sil RF). Cílem všech možných odpovědí bylo vykázání agresora z území Donbasu. Ale po jakou hranici? Většina se shodla na tom, že do administrativních hranic bývalých oblastí Luhanské a Doněcké.

Ale prezident Ruska dost konktérně načrtnul formát a přibližné hranice možné Operace pro přinucení k míru (OPM), jestliže Kyjev donutí Moskvu jej provést.
V průběhu „Přímé linky“ Vladimir Putin odpověděl na otázku spisovatele a důstojníka armády DNR, Zachara Prilepina, jak bude reagovat Rusko na možnou aktivizaci bojových událostí z ukrajinské strany na Donbase v průběhu konání Světového šampionátu ve fotbalu v Rusku.

Hlava státu vyjádřil naději, že podobná provokace se snad neuskuteční. Pro uregulování situace na Donbase existuje dostatečně jednoduchá cesta, řekl. Stačí jít cestou realizace minských dohod. Přitom čím déle se táhne vyostření na Donbase, tím hůře pro Ukrajinu, řekl Putin.
„Doufám, že k takovým provokacím nedojde, - řekl Putin – Jestli se to stane, pak to bude mít těžké následky pro ukrajinskou státnost jako celek. Je nemožné zastrašit lidi na Donbase…Současné vedení, zdůrazňuji, současné vedení Ukrajiny není schopno vyřešit problém Donbasu, protože voliči v LDNR pro ně nikdy hlasovat nebudou. Jestli budou pokračovat v tunelování země a ukrývat peníze na offshorových účtech (anonymní účty v daňových rájích), pak to k ničemu dobrému nepovede. Ze své strany mohu ujistit, že žádné takové provokace nedopustíme“, - řekl Putin.

Tímto způsobem ruský lídr zcela konkrétně naznačil, že útok na volbu, kterou učinili obyvatelé Donbasu, Rusko nedopustí. Pokus o agresi, jestliže bude podniknut, bude tvrdě potlačen s fatálními důsledky pro současné vedení Ukrajiny a je možné, že i pro ukrajinský stát v jeho současné podobě.

Z toho je možné učinit závěr, že cílem OPM bude nejen osvobození území LDNR, které je okupováno kyjevskými formacemi, ale i „uzavření ukrajinské otázky“ a likvidace nynějšího fašisticko-oligarchického režimu.

To znamená, na rozdíl od „srpnové války“, kdy naše ozbrojené síly zamezily jejím překažením agresi v Tbilisi a osvobodily celé území Republiky Jižní Osetie (RJuO), že tady se věc může završit minimálně změnou režimu.

K TOMU JE MOŽNÉ DODAT, ŽE VŠE NUTNÉ PRO REALIZACI OPERACE TAKOVÉHO FORMÁTU JE UŽ HOTOVO. PŘIPOMEŇME, ŽE ZNOVU SESTAVENÁ A ROZMÍSTĚNÁ U JIHOZÁPADNÍCH HRANIC RUSKA, 8. ARMÁDA, SE ZFORMOVALA ZCELA ZJEVNĚ SE ZÁMĚREM, KTERÝ POČÍTAL I S MOŽNOSTÍ PLNĚNÍ TAKOVÝCHTO ÚKOLŮ.

Tak tedy všichni důstojníci velení armády, jmenovaní zvláštním rozkazem prezidenta před méně než rokem, jsou vynikající odborníci, kteří mají praktickou zkušenost jak z bojových, tak i z mírových operací. Dodáme- li k tomu, že většina armádních formací má v názvu slovo „ÚDERNÁ“, což vypovídá o mnohém, stejně tak i výběr kádrů – maximálně bojovných a připravených.

Na zkušenost z mírových operací, kterou má velení armády, v průběhu nichž se uskutečňuje nejen průzkum bojujících stran a zneškodňování narušitelů, ale i zajištění bezpečnosti a nejnutnějších životních potřeb obyvatelstva (zabezpečení střechy nad hlavou, jídla, oděvů a lékařské pomoci) není poukázáno náhodou. Podobné návyky, typické pro vojáka, UMOŽŇUJÍ UČINIT ZÁVĚRY O CHARAKTERU ÚKOLŮ, KTERÉ BUDE MOŽNÁ ŘEŠIT 8. ARMÁDA.

Je pozoruhodné, že organizační práce ruských vojáků, ještě ve stadiu formování jednotek, vyvolala nemalé znepokojení na velení VSU, které spatřilo pro ně strašidelnou symboliku čestných názvů jednotek 8. armády.
„Například, 144. Vinická střelecká divize, která je nyní dislokována ve Smolensku, v srpnu 1944 vedla útok na město Vinici, 3. ruská divize, která je dnes umístěna ve Valujkách, se v době druhé světové účastnila bojů za osvobození Donbasu a získala čestný název Volnovašská…
Proto dokonce i názvy těchto útvarů vypovídají o možném dalším směřování událostí. Ještě jedna 150. motostřelecká divize, která se nachází v Novočerkasku, nese název Idricko-Berlínská, ve své době se účastnila bojů na území Polska a útoku na Berlín. Když dává opět RF svým divizím takové názvy, pak se pokouší vyvinout morálně-psychologický nátlak jak na Ukrajinu, tak i na EU a také demonstruje své dalekosáhlé záměry“, - uvedla tisková služba VSU poplašné prohlášení náčelníka generálního štábu Ukrajiny Viktora Muženka.

Silně znepokojeny jsou i zvláštní služby kyjevské junty, které, pravda, více rozčiluje nikoliv symbolická, ale praktická stránka věci. Například jsou si jisti, že část důstojníků 8. armády velela vojenským útvarům armád národních republik a velmi dobře jsou obeznámeni s divadlem očekávaných vojenských akcí. Avšak tyto domněnky kategoricky odmítají v Moskvě.

Poznamenejme také, že na tomtéž principu jsou vytvořeny i velmi výkonné průlomové dělostřelecké divize. Jedna je vyzbrojena 240-mm samohybnými minomety Tulipán, druhá 203-mm samohybnými dělostřeleckými zařízeními 2S7M Malka.

Souhlasně s údaji, které byly zveřejněny tiskovou službou Jižního okruhu, řízení dělostřeleckých jednotek se uskutečňuje za použití modernizovaných velitelských vozů řízení (KMU) 1B12M, v jejichž výbavě spolu s optickými přístroji průzkumu jsou i elektronické přístroje topografické topografické vazby založené na globálním polohovacím systému GLONASS.

Tulipány, které mají celkem malý dostřel (do 9 km obyčejnou municí a do 19 km aktivně-raketovou), jsou určeny především pro údery po opevněných pozicích protivníka, tj. pro průlom předního okraje obrany.
V tu samou dobu je Malka schopna vést palbu na dostřel do 47 km a je určena k potlačení týlu, zničení zvláště důležitých objektů a prostředků jaderného napadení v taktické hloubce na dostřel do 47 km.
I tento, i další systémy jsou schopny použít široké spektrum munice, včetně řízených (chytrých) i jaderných střel. Poznamenejme, že systémy obou divizí v souladu se sovětskou klasifikací patřily k dělostřelectvu rezerv Nejvyššího hlavního velení, které byly určeny k množstevnímu i kvalitativnímu posílení dělostřeleckých uskupení na hlavních směrech činnosti Ozbrojených sil SSSR.

Nejčastěji se hovořilo o vytvoření vysoké hustoty a síly dělostřelecké palby v částech průlomu.
Připomeňme také, že velká část Malek a o hodně dřívější vzor tohoto systému
Pivoňka 2S7 se používaly v dělostřeleckých brigádách velkého výkonu GSVG. Avšak po podepsá..

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню