Ruská strana vyzýva západné krajiny, aby nenechali ukrajinské orgány zhoršiť situáciu v krajine, povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Ruská strana vyzýva západné krajiny, aby nenechali ukrajinské orgány zhoršiť situáciu v krajine, povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov

NOVINKY

Ruská strana vyzýva západné krajiny, aby nenechali ukrajinské orgány zhoršiť situáciu v krajine, povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov

V súvislosti so situáciou v Kerčskom zálive Rusko dôrazne vyzýva "západných sponzorov Kyjeva", aby upokojili ukrajinské orgány, ktoré sa snažia získať politické body pred prezidentskými voľbami.
Ruská strana vyzýva západné krajiny, aby nenechali ukrajinské orgány zhoršiť situáciu v krajine, povedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov .
"Dôrazne vyzývame západných sponzorov Kyjeva, aby utíšili tých, ktorí sa teraz snažia získať politické body za vojenskú hystériu v súvislosti s nadchádzajúcimi voľbami alebo inými udalosťami na Ukrajine, " cituje ho Interfax .
Lavrov zdôraznil, že to, čo sa stalo v Kerčskom prielive, je provokácia, porušovanie ustanovení medzinárodného práva, ako aj pokus odviesť pozornosť obyvateľstva od nadchádzajúcich prezidentských volieb. Minister uviedol, že po zavedení stanového práva na Ukrajine by mohli úrady "odviazať svoje ruky v Donbase".
Poroshenko vzniesol nárok na Rusko
25. novembra vstúpili tri terajšie ukrajinské lode do teritoriálnych vôd Ruska v oblasti Kerčského prielivu. Nesplnili požiadavky hraničných služieb FSB , v dôsledku ktorých ruská strana používala zbrane. V súčasnosti sú lode zadržané a nachádzajú sa v meste Kerch.
Moskva predtým obvinila Kyjev z provokácie a zdôraznila, že ukrajinské námorníctvo nepožiadalo o prechod lodí cez Kerčskú úžinu. Rusko sa v reakcii nazývalo agresorom. Bezpečnostná rada OSN sa v pondelok večer urýchlene zvolá na zhoršenie situácie v regióne.
V pondelok uviedla Ukrajina armádu do plnej bojovej pripravenosti. Petro Poroshenko tiež navrhol zaviesť stanný zákon v krajine. Jeho iniciatívu bude parlament zvažovať neskôr 26. novembra.

https://news.rambler.ru/politics/41329070-lavrov-vyskazalsya-o-situatsii-v-kerchenskom-prolive/?utm_source=fbsharing&utm_medium=social&fbclid=IwAR30NdUg5oRts3wVST4VHvR43wvaBC76INir4rrKEup4E2AgP34HqaAcip4

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню