Priatelia, musíme si pripustiť, že socializmus bol jeden nevýkonný - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Priatelia, musíme si pripustiť, že socializmus bol jeden nevýkonný

NOVINKY

ĽUBOŠ BLAHA
SpoSnzoSrovSanéS ·
Priatelia, musíme si pripustiť, že socializmus bol jeden nevýkonný, nespravodlivý a neslobodný režim a za kapitalizmu je proste všetko lepšie. Veď sa len zamyslime:

1) Za socializmu sme na tom boli ekonomicky tak zle, že muži chodili do dôchodku v šesťdesiatke (ženy v 53.-57. roku podľa počtu detí), ale našťastie sme sa toho svinského a neefektívneho socializmu zbavili, aby sme dnes mohli v prekvitajúcom, slobodnom a ekonomicky efektívnejšom kapitalizme odchádzať do dôchodku v šesťdesiatpäťke, aj to po ukrutných hádkach s neoliberálnou pravicou, ktorá by zrejme bola najradšej, aby sme do dôchodku išli okolo stovky. Gratulujem!

2) Za socializmu zlí marxisti tak veľmi nenávideli rodinu, že dávali mladomanželské pôžičky, rozdávali byty, sprístupnili všetkým jasle a škôlky, matkám skorší odchod do dôchodku... a výsledkom bola pôrodnosť vyše 2 detí na jednu rodinu. Deti sa netúlali po uliciach, ale existovali pionierske združenia a štát sa staral o voľnočasové aktivity – no fuj, tá totalita. Mladý človek si ani len jointa v parku nemohol kúpiť. Pcha! Našťastie prišiel slobodný a demokratický kapitalizmus a konzervatívne Slovensko sa mohlo vrátiť späť k svojej tradičnej prorodinnej politike, na ktorú svinskí komunisti tak zvysoka kašľali. Dnes je priemer len o niečo viac než jedno dieťa na rodinu. A deti si môžu ísť slobodne zahúliť na Pohodu a v opojení tlieskať Kiskovým prázdnym rečiam. Blahoželám!

3) Za socializmu tie komunistické svine stavali paneláky a mladí ľudia mohli bývať zadarmo. Dnes si mladí ľudia môžu tie isté byty, ktoré postavili komunisti, odkúpiť na hypotéku a zadlžiť sa tak na celý život. Ešteže im to ten náš úchvatný kapitalizmus umožnil, veď konečne majú tú vytúženú slobodu splácať hypotéky a nechať zarábať komerčné banky - slobodu, ktorú im ten odporný hnusný socializmus surovo zobral. Ach, normálne mám chuť zobrať do rúk kľúčiky a freneticky nimi štrngať, aby som si pripomenul tú slasť novembra 89. Čarokrásny kapitalizmus, buď večne živý!

Áno, áno, dnes to Matovič v telke povedal úplne presne. Povedal, že nemá rád komunistov, lebo „nám zobrali slobodu“. Je to pravda. Komunisti zobrali slobodu kšeftárom, podvodníkom, zlodejíčkom a nemorálnym cynickým a arogantným milionárskym prasatám. A dali slobodu chudobným ľuďom, ktorým dali prácu, sociálne istoty, bývanie, podporu rodiny a dôchodky. No chápete – svine jedny! Nestarali sa o Matoviča a podobné monštrá. Starali sa o pracujúcich ľudí a ich rodiny.

Ešteže prišiel kapitalizmus. A Matovič má svoje milióny a bežný človek svoje dlhy... a vyhliadky mimoriadne skorého odchodu do dôchodku. Tak sa poďme hádať, či pôjdeme v dôchodku v 65 alebo neskôr. A ďalej nadávajme na komoušov, ktorí nás posielali do dôchodku v 60-tke. Lebo inak nás označia za extrémistov. Och, tá krásna kapitalistická sloboda - čo by sme si bez nej počali...

http://miroslav.blog.pravda.sk/2016/11/07/kapitalizmus-a-jeho-zlociny-vo-svete-zoznamte-sa-s-konkretnymi-prikladmi-a-krajinami-kde-kapitalizmus-zmasakroval-miliony-ludi/

 
Назад к содержимому | Назад к главному меню