O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda

NOVINKY

O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda

„O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda, které se provádělo za přítomnosti velkého počtu zahraničních pozorovatelů. Nebyly tam sice oficiální delegace jiných států nebo mezinárodních organizací, byli tam však pozorovatelé z celého světa a ochránci lidských práv. To všechno bylo mnohem průzračnější a legitimnější, než jednostranné uznání nezávislosti Kosova bez jakéhokoli referenda," prohlásil Lavrov v interview Larrymu Kingovi.
Ministr podotkl, že „naši západní přátelé rádi mluví o nutnosti dodržovat jasná pravidla, avšak pro každou konkrétní situaci si vymýšlejí nová pravidla".

Lavrov uvedl jako příklad Falklandské ostrovy, o jejichž osudu rozhodovalo Valné shromáždění OSN. Britské MZV nařídilo tehdy svým velvyslancům, aby přesvědčili země o tom, že obyvatelé sami rozhodli o osudu souostroví v rámci referenda, a že sankce ze strany Argentiny byly nezákonné.

„Doufám, že paralela, kterou se pokouším provést, je vám jasná," řekl na závěr ruský ministr zahraničí.
https://cz.sputniknews.com/svet/201807147714128-Lavrov-Zapad-Krym-Kosovo-vysvetleni/

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню