Kto nie je s Lajčákom, ten je „zápecník“?! - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Kto nie je s Lajčákom, ten je „zápecník“?!

NOVINKY

Rafael Rafaj
20. november, 21:56 ·
Kto nie je s Lajčákom, ten je „zápecník“ ?!

„Aj keď zmluva nebude, prirodzene, právne záväzná, členské krajiny by ju mali schváliť konsenzom, a preto by mala mať politickú váhu“, vyhlásil M.Lajčák v novembri 2017. Dnes podráždene reaguje na kritiku dokumentu, na ktorom si chcel vyrobiť ďalší stupienok vo svojej globálnej kariére. Všetkým, aj jemu by sa dnes zjavne uľavilo, keby sa minister Lajčák „odvolal sám“. Načo sa strápňuje urážaním vlastencov a zodpovedných politikov? Lajčák už nie je minister zahraničných vecí Slovenskej republiky, ale je len minister zahraničia na Slovensku. Sláva a New York mu akosi stúpli do hlavy, keď vlastenectvo a ochranu hraníc nazýva „xenofóbiou“, uráža, dehonestuje a spochybňuje legitímnu kritiku dokumentu, voči ktorému má dvadsiatka krajín výhrady a mnohé už oznámili, že ho nepodpíšu! Vrcholom urážky bolo onálepkovanie kritiky globálneho kompaktu o migrácii „zápecníctvom“.

To hovorí kto? Keď potrebuješ kvóty na VŠ, tak si „Rusín“ a keď sa derieš za kariérou, tak si už ako 20-ročný (!) členom KSČ... A teraz lipne na svojom mene, ktoré si vytvoril len vďaka funkcii a pozíciám, v ktorých mal zastupovať Slovenskú republiku! A možno by aj toho prezidenta zobral, kto vie? Aký je rozdiel, či by Soros mal de jure alebo len de fakto „svojho“ človeka? Neustále opakuje frázy o spoločnej „pozícii“, ale ako minister „sluha“ má problém rešpektovať ústavu a nadradenú pozíciu parlamentu a vôľu ľudu. Takýto karierista, ani ako kariérny diplomat by už nemal čo hľadať v nijakej verejnej funkcii.

Ďakujeme za „námahu“ – stačilo. Ten „kompakt“ je paškvil ako varenie demikátu – tomu dali na lyžičku, tomu dali na vidličku – dali všetkým, ale jesť sa bude len z jedného migračného hrnca, v ktorom sa zrušia rôzne migračné statusy a ostane len jeden chránený druh, ktorému vytvoríme bezpečné koridory. O tom to celé je. A keďže tranzitnou alebo cieľovou stanicou môžeme byť aj my, tak máme právo k tomu zaujať postoj. Alebo žeby nám „zápecníkom“ ešte nedošlo, že už aj demokracia, podobne ako migrácia, je „riadená“? Tými istými elitami tam zhora a „zápecníci“ ukrytí za svojimi hranicami by mali už len držať hubu a krok s globálnym pokrokom? Úžasná budúcnosť! Alebo globálny komplot?

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню