Dušan Čaplovič: Priatelia, už som nechcel počas leta písať, hodnotiť - Slovakia4 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Dušan Čaplovič: Priatelia, už som nechcel počas leta písať, hodnotiť

NOVINKY

Dušan Čaplovič:
Priatelia, už som nechcel počas leta písať, hodnotiť, napokon veď nastal čas dovoleniek (aj ja sa chystám na relax), ale nedá mi, prepáčte, musím zareagovať na nedávnu Pohodu a vyjadrenia pána prezidenta A. Kisku.

Vyprovokoval ma k tomu verejný atak na kolegu poslanca NR SR L. Blahu, ktorého vraj sa rozhodli "demokrati" systematicky verejne, slovne, lynčovať. A to tí, ktorí sa vraj hlásia k "tolerancii a slušnosti". O liberalizme nehovorím, ten majú len ako pozlátku. Prepáčte mi však, že poslednú verejnú výzvu na kolegu poslanca L. Blahu, kvôli slušnosti, nemôžem citovať.
Nuž kto teda šíri na Slovensku nenávisť a kádrovanie? Tzv. intelektuáli, ktorí nikdy nemali svoj vlastný názor, len opakujú načítané a vypočuté state, ideologické floskule, tak ako v minulosti, po Februári 1948, na začiatku 50.rokov minulého storočia, to boli mnohí predstavitelia mladej generácie, najmä zmanipulovaní študenti v hnutí "Mládež vedie Brno". Tí starší, nielen prenasledovaní, si iste pamätajú a mladým odporúčam si to doštudovať! A tomuto všetkému napomáhajú, doslovne iniciujú formovanie takéhoto prostredia, niektoré printové médiá (najmä Sme, Denník N, Trend a Týždeň) a elektronické média, a ako ináč, pridávajú sa aj vraj avantgardní i poblúdení umelci. Toto treba verejne odsúdiť.
A k ním sa pripája pán prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska spolu so svojimi mediálnymi poradcami; napokon pán prezident len číta a interpretuje názory svojich chlebodarcov a poradcov. Na Pohode prezident horlí, že vraj treba prevziať moc, podobnosť v rétorike politikom na počiatku totalitných režimov, nie je zrejme vôbec náhodná. Vraj treba Slovensku vrátiť to, čo si zaslúži, a prevziať moc. Pamätajte, že to vždy tvrdili mocichtiví politici, takmer vždy v predvečer totalitných režimov. „Musíme zmeniť politickú mapu Slovenska, musíme vrátiť Slovensku, čo si zaslúži. Ideme do toho a verím, že to dáme,“ to sú slová, ktoré boli a sú v zhodné s prezidentmi Petrom Olexijovyčom Porošenkom na Ukrajine a Recep Tayyip Erdoğanom v Turecku. Do politiky chce "dostať slušných, čestných a schopných ľudí,“ prezident, ktorý sám ma od slušnosti veľmi ďaleko, jeho minulosť zostáva naďalej občanom nevysvetlená. Napokon eklekticky splieta dačo o tom, že „....keďže sme parlamentná demokracia, potrebujeme prevziať moc. Toto je naša úloha, toto musíme spraviť.“ Pán prezident by si mal predovšetkým už konečne pozametať pred svojim prahom a povedať, nie som bez viny, urobil som veľa chýb, odstupujem. To však vyžaduje silu intelektu a mravnosti, tieto dve vlastnosti však v jeho živote absentovali a absentujú.

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню